Darmowa dostawa od 600zł

Darmowa dostawa od 600zł

Darmowa dostawa od 600zł

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?

0,00 zł 0

Zawartość koszyka

Do darmowej dostawy: 600 zł

Koszt dostawy:
suma: 0,00 zł
Przejdź do podsumowania

SEK Specjalistyczna Edukacja Kosmetologiczna

Podologia – czym zajmuje się podolog?

Kursy i szkolenia podologiczne pozwalają zdobyć umiejętności potrzebne do fachowego rozpoznawania patologicznych zmian kończyn dolnych i ich bezpośrednich przyczyn. Wykwalifikowany podolog analizuje podłoże problemów, dobiera najlepsze metody terapeutyczne oraz wykonuje zabiegi pozwalające przywrócić stopom zdrowy i estetyczny wygląd. Specjalista usuwa odciski, zgrubienia, koryguje kształt paznokci, edukuje pacjentów z metod profilaktyki i prawidłowej pielęgnacji stóp, pomaga dobrać wkładki.

Podolog współpracuje również z poradniami diabetologicznymi i dermatologicznymi, gabinetami chirurgicznymi oraz lekarzami innych specjalizacji w celu dotarcia do pacjentów zagrożonych deformacjami i patologicznymi zmianami w obrębie kończyn dolnych. Podologia we Wrocławiu w SEK Centrum to kierunek policealnego studium podologicznego oraz oferta szkoleń z zakresu podologii i pedicure.

Podologia – kursy w SEK. Co obejmują nasze szkolenia?

SEK Centrum prowadzi policealne studium podologii. 2- letni kurs podologiczny prowadzony jest w systemie zaocznym i skierowany do absolwentów szkół średnich ogólnokształcących i branżowych (nie wymagany jest zdany egzamin dojrzałości) chcących poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć kwalifikacje poszukiwane przez pracodawców.

Jego program obejmuje przedmioty teoretyczne, zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe. Kursanci poznają m.in. podstawy zabiegów podologicznych oraz preparaty farmaceutyczne i kosmetyki stosowane w podologii. Uczą się podstaw anatomii i patofizjologii, poznają język obcy, mają zajęcia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Przyszły podolog odbywa praktyki zawodowe w gabinetach podologicznych, zakładach opiekuńczo-leczniczych, poradniach i domach pomocy społecznej. Słuchacze policealnego studium podologii SEK zdają państwowy egzamin zawodowy.

W SEK Centrum prowadzimy także bardziej wyspecjalizowane szkolenia z zakresu projektowania i doboru wkładek indywidualnych czy warsztaty doskonalące i pozwalające poznać nowości rynkowe.

Szkolenia podologiczne – jakie dają pespektywy zawodowe?

Specjalistyczne szkolenia podologiczne w SEK Centrum (Wrocław) pozwalają zdobyć dyplom zawodowy podologa oraz o certyfikat kwalifikacji zawodowej FRK.05 na świadczenie usług w zakresie zabiegów podologicznych. Nasi absolwenci mogą założyć własny gabinet podologiczny, znaleźć zatrudnienie w salonach kosmetycznych, SPA lub odnowy biologicznej, klubach sportowych, sanatoriach, DPS-ach oraz placówkach służby zdrowia (poradnie diabetologiczne, chirurgiczne, ortopedyczne, przychodnie, kliniki, gabinety rehabilitacyjne).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl