Darmowa dostawa od 600zł

Darmowa dostawa od 600zł

Darmowa dostawa od 600zł

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?

0,00 zł 0

Zawartość koszyka

Do darmowej dostawy: 600 zł

Koszt dostawy:
suma: 0,00 zł
Przejdź do podsumowania

Wyposażenie

Filtruj/sortuj
Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do

Podologia łączy medycynę (głównie wiedzę z zakresu dermatologii, ortopedii i chirurgii) z kosmetologią. Podolodzy diagnozują zmiany patologiczne stóp i dobierają środki terapeutyczne pozwalające poprawić ich stan. Do zabiegów związanych z usuwaniem odcisków lub zgrubień, kształtowania paznokci czy leczenia innych nieprawidłowości wykorzystuje się szereg narzędzi wielorazowego użytku. Wszystkie one muszą być utrzymane w sterylnej czystości, dlatego gabinety wyposaża się w profesjonalne urządzenia do dezynfekcji. W SEK Centrum dostępne jest wyposażenie gabinetu podologicznego. Z oferty można dobrać m.in. autoklawy Yeson, myjki ultradźwiękowe, destylarki do wody oraz zgrzewarki..

Autoklaw serii E 12L
Autoklaw serii E 12L

6 300,00 zł

szt.
Autoklaw serii E 18L
Autoklaw serii E 18L

6 500,00 zł

szt.
Autoklaw serii E 22L
Autoklaw serii E 22L

6 700,00 zł

szt.
Autoklaw serii E 8L
Autoklaw serii E 8L

6 100,00 zł

szt.
Autoklaw serii YS 12L
Autoklaw serii YS 12L

5 800,00 zł

szt.
Autoklaw serii YS 18L
Autoklaw serii YS 18L

5 900,00 zł

szt.
Autoklaw serii YS 22L
Autoklaw serii YS 22L

6 100,00 zł

szt.
Autoklaw serii YS 8L
Autoklaw serii YS 8L

5 600,00 zł

szt.
Destylarka Steel +
Destylarka Steel +

590,00 zł

szt.
Destylarka Steel 4L
Destylarka Steel 4L

550,00 zł

szt.
Fotel podologiczny OMEGA
Fotel podologiczny OMEGA

15 900,00 zł

 • nowość
szt.
Myjka ultradźwiękowa Steel UC-5L
Myjka ultradźwiękowa Steel UC-5L

850,00 zł

 • Produkt niedostępny
Zgrzewarka Best Thermo-Sealer
Zgrzewarka Best Thermo-Sealer

1 000,00 zł

 • Produkt niedostępny
Zgrzewarka Compact
Zgrzewarka Compact

750,00 zł

szt.
Zgrzewarka F-300
Zgrzewarka F-300

800,00 zł

szt.
Zgrzewarka Smart +
Zgrzewarka Smart +

3 100,00 zł

szt.

Podologia łączy wiedzę z zakresu wielu nauk medycznych oraz kosmetologii, by kompleksowo zajmować się pielęgnacją i leczeniem stóp oraz paznokci. Dzięki temu specjaliści w tej dziedzinie mogą skutecznie diagnozować i leczyć różnorodne schorzenia skórne, paznokciowe oraz biomechaniczne, zapewniając pacjentom zdrowe i estetyczne stopy.

Do zabiegów związanych z usuwaniem odcisków lub zgrubień, kształtowania paznokci czy leczenia innych nieprawidłowości wykorzystuje się szereg narzędzi wielorazowego użytku. Wszystkie one muszą być utrzymane w sterylnej czystości, dlatego gabinety wyposaża się w profesjonalne urządzenia do dezynfekcji. W SEK Centrum dostępne jest wyposażenie gabinetu podologicznego. Z oferty można dobrać m.in. autoklawy Yeson, myjki ultradźwiękowe, destylarki do wody oraz zgrzewarki.

Wyposażenie gabinetu podologicznego i konieczność jego dezynfekcji

Zabiegi w obrębie stóp wykonywane są narzędziami podobnymi do sprzętu stosowanego przez lekarzy chirurgów. Wyposażenie gabinetu podologicznego obejmuje m.in.:

 • skalpele ze specjalnymi rękojeściami,
 • cęgi (czołowe, boczne itd.)
 • dłuta,
 • pęsety chirurgiczne i anatomiczne,
 • igły i nożyczki chirurgiczne,
 • narzędzia do prac mechanicznych (frezy do płytek paznokci, polerowania czy wyrównywania).

Zabiegi wykonywane w gabinetach podologicznych muszą być w 100% bezpieczne dla pacjentów, dlatego konieczne jest dostosowanie się do restrykcyjnych wymogów dotyczących higieny. Wymogi te nie ograniczają oczywiście do dezynfekcji miejsca pracy — sprzęt wykorzystywany przez podologa podlega procedurom dezynfekcyjnym znanym z placówek służby zdrowia (m.in. z gabinetów stomatologicznych, chirurgicznych, laryngologicznych). Wszystkie narzędzia muszą być sterylizowane. Konieczne są regularne testy kontroli mycia i sterylizacji oraz prowadzenie dokumentacji dotyczącej tych procedur. To oznacza konieczność wyposażenia gabinetu w specjalne urządzenia do dezynfekcji.

Autoklawy Yeson, myjki ultradźwiękowe i inne urządzenia do dezynfekcji

W SEK Centrum dostępne jest wyposażenie gabinetów podologicznych. W stałej ofercie posiadamy urządzenia do dezynfekcji o wydajności i rozmiarach dopasowanych do potrzeb gabinetów działających na różną skalę.

Autoklawy Yeson (klasa B – medyczna) to sprzęt pozwalający sterylizować narzędzia opakowane i nieopakowane (porowate, lite, z wąskim prześwitem). Do wyboru pozostają autoklawy o różnych pojemnościach komory (8 L, 12 L, 18 L, 22 L), wyposażone w kosze z tackami. Urządzenia Yeson posiadają panel LCD oraz wbudowaną drukarkę techniczną i nośnik pamięci USB (pozwalające dokumentować przeprowadzane procesy).

W mniejszych gabinetach często wykorzystywane są myjki ultradźwiękowe. Są to kompaktowe urządzenia, które skutecznie usuwają zanieczyszczenia za pomocą fal ultradźwiękowych rozchodzących się w roztworze myjącym (fale wytwarzają tysiące pęcherzyków uderzających o powierzchnię dezynfekowanych przedmiotów).

W ofercie SEK Centrum dostępne są także destylarki do wody, które pozwalają wytworzyć wodę destylowaną o wyższej jakości od demineralizowanej chemicznie, która zwiększa niezawodne działanie urządzeń. Energooszczędne zgrzewarki pomagają personelowi gabinetu przygotować pakiety papierowo-foliowe do sterylizacji narzędzi w autoklawie. Pakiety wysterylizowanych narzędzi można przechowywać bezpiecznie przez dłuższy czas, co ułatwia planowanie zabiegów.

Jak utrzymać sprzęt w gabinecie podologicznym w dobrym stanie?

Gabinet podologiczny zapewnia bezpieczeństwo pacjenta m.in. poprzez dokładną sterylizację narzędzi używanych do przeprowadzania zabiegów przy użyciu opisanego wyżej sprzętu takiego jak przykładowo: myjka ultradźwiękowa czy autoklaw. Jak sprawić, żeby te urządzenia spełniały swoją funkcję przez długi czas i bez zarzutu?

Autoklawy i myjki ultradźwiękowe to kluczowe wyposażenie w gabinecie podologicznym. Przeprowadzają proces sterylizacji przy użyciu wody, a dokładnie wody destylowanej. Po procesie destylacji woda jest pozbawiona składników mineralnych i zanieczyszczeń, które z biegiem czasu mogą doprowadzić do utracenia prawidłowej funkcji urządzeń sterylizujących.

Każdy podolog chce mieć wyposażenie, które będzie nienagannie służyć mu przez długie lata, dlatego warto zaopatrzyć swój gabinet podologiczny w destylarkę, aby urządzenia wymagające wody do spełniania swojej funkcji nie ulegały uszkodzeniom.

Destylarka ma możliwość wytworzenia wody destylowanej, która jest często wyższej jakości niż woda demineralizowana chemicznie, dlatego jej kupno to dobra inwestycja. Pozwala pozbyć się niechcianych w tym przypadku soli mineralnych i innych zanieczyszczeń, aby sterylizacja narzędzi przy pomocy urządzeń korzystających z wody przebiegała prawidłowo.

W ofercie SEK Centrum znajdują się sprawdzone przez nas wysokiej jakości destylarki firmy Yeson. Zachęcamy do zapoznania się z większą ilością informacji, przechodząc do karty konkretnego produktu.

Efektywna sterylizacja narzędzi w Twoim gabinecie

Korzystanie z autoklawu do przeprowadzenia sterylizacji to nie wszystko — najlepsze efekty osiąga się sterylizując narzędzia w pakietach. Wykorzystanie zgrzewarki do stworzenia własnych pakietów jest bardziej ergonomiczne niż używanie gotowych pakietów — umożliwia dostosowanie wielkości pakietu do rozmiaru narzędzia. Pakiety są tworzone z rękawa papierowo-foliowego (rękawy są dostępne w różnych szerokościach), który jest zgrzewany przez podologa na odpowiedniej długości.

Dzięki zgrzewarce, pakiety narzędzi są zamknięte i mogą być przechowywane w gabinecie przez dłuższy czas po przeprowadzeniu sterylizacji.

Zgrzewarki producentów Yeson i Best zawarte w ofercie SEK Centrum to produkty wysokiej jakości, posiadające wszelkie funkcje ułatwiające przechowywanie narzędzi w gabinecie w bezpieczny sposób. Umożliwiają precyzyjne odcinanie rękawa oraz tworzenie solidnych zgrzewów.

Zgrzewarka to stosunkowo niewielkie urządzenie, które może wprowadzić w gabinecie wielkie usprawnienie w dziedzinie utrzymywania sterylnych warunków przechowywania narzędzi, dlatego warto w nie zainwestować.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl