
Cęgi czołowe SEK Centrum — stworzone przez profesjonalistów dla profesjonalistów
Cęgi do paznokci są narzędziem niezbędnym we wszystkich gabinetach podologicznych. W SEK Centrum chcemy, aby codzienna praca podologa była jak najlżejsza i bezpieczna oraz komfortowa zarówno dla pacjenta, jak i dla specjalisty — właśnie dlatego tworzymy profesjonalne narzędzia, które spełniają najwyższe standardy jakości i zapewniają wygodę oraz bezpieczeństwo podczas przeprowadzania zabiegów. Wiemy, czego od cęgów oczekują podolodzy, ponieważ mamy doświadczenie w branży — zarówno od strony praktycznej, jak i teoretycznej — i staramy się spełnić te oczekiwania.
Podologiczne cążki czołowe — jak dokonać dobrego wyboru?
Rodzajów cęgów jest wiele — cęgi boczne, cęgi czołowe, cęgi do wrastających paznokci, cęgi z półostrzem, z zaokrąglonymi brzegami... Zanim przejdziemy do parametrów, na które należy zwrócić uwagę, kupując cęgi, wyjaśnimy w prosty sposób, czym są cęgi czołowe. Cęgi czołowe do paznokci charakteryzują się czołowym ustawieniem ostrza, co oznacza, że jest ono ułożone prostopadle w stosunku do rękojeści. Takie ułożenie szczególnie doceniają specjaliści, którzy często pracują frontem do pacjenta.
Jak wybrać odpowiednie podologiczne cęgi czołowe? Po pierwsze należy zwrócić uwagę na jakość materiału, z którego są wykonane. Najlepsze cęgi czołowe są zrobione ze stali chirurgicznej, co zapewnia im długą żywotność nawet jeśli są intensywnie eksploatowane. Stal chirurgiczna umożliwia również zachowanie odpowiedniej higieny i bezpieczeństwa, ponieważ wykonane z niej narzędzia mogą być poddane dezynfekcji i procesowi sterylizacji w autoklawie. Zwróć też uwagę na jakość wykonania — sprawdź, czy ostrza są odpowiednio oszlifowane i nie mają wyszczerbień. Precyzyjnie wykonane i ostre ostrza doskonale radzą sobie nawet z przycinaniem naprawdę grubych paznokci. Wszystkie narzędzia, które są często wykorzystywane w praktyce podologa — a cęgi zdecydowanie do nich należą — powinny być ergonomiczne, dlatego wybierając czołowe cęgi, zwróć uwagę na kształt i teksturę rękojeści. W pracy z pacjentem należy korzystać tylko i wyłącznie z bezpiecznych i certyfikowanych narzędzi, dlatego koniecznie zwróć uwagę na to czy cęgi czołowe, które planujesz kupić, posiadają certyfikaty UE. Jeśli chcesz dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo, sprawdź, czy czołowe cęgi, którymi jesteś zainteresowany, posiadają mechanizm zapinania ramion.
Podsumowując, najlepsze będą cęgi wykonane ze stali chirurgicznej, mające odpowiednio wyprofilowany kształt, wykonane starannie i posiadające certyfikaty.
Cęgi czołowe DIABETIC — innowacja w pracy z pacjentem z cukrzycą
Do gabinetów podologicznych bardzo często trafiają pacjenci z cukrzycą, ale dlaczego tak się dzieje i dlaczego należy na takie okazje posiadać specjalne cęgi? Jednym z powikłań występujących w przebiegu tej choroby jest stopa cukrzycowa. Z powodu wysokiego poziomu glukozy we krwi z czasem może dojść do uszkodzenia nerwów obwodowych oraz naczyń krwionośnych w obrębie stopy, co prowadzi m.in. do zaburzeń czucia i utrudnionego gojenia się ran.
Ze względu na te powikłania nawet zwyczajny zabieg skracania paznokci powinien być wykonywany ze zwiększoną uwagą i precyzją. Każda rana na stopie takiego pacjenta stwarza ryzyko większych powikłań i właśnie dlatego opieka nad stopami pacjenta, który choruje na cukrzycę, powinna przebiegać ze szczególną ostrożnością.
Taką dodatkową ostrożność pomagają zachować m.in. właśnie narzędzia przystosowane do pracy z wyjątkowo wrażliwymi stopami. Czołowe cęgi DIABETIC mają zaoblone krawędzie i ułatwiają precyzyjne opracowywanie płytki paznokciowej, zmniejszając jednocześnie ryzyko skaleczeń, szczególnie kiedy trzeba pracować w trudno dostępnych miejscach. Jeśli w Twoim gabinecie często pojawiają się pacjenci z problemem stopy cukrzycowej, a jeszcze nie posiadasz narzędzi przystosowanych do pracy z wrażliwymi tkankami cukrzyków, zdecydowanie rozważ zakup bezpieczniejszych przyborów jak cęgi podologiczne czołowe DIABETIC.